W bardzo miłej atmosferze świętowaliśmy obchody 30-lecia istnienia PIRP w Okręgu Wielkopolskim

05.09.2023 /

W dniach 01-03 września w Poznaniu odbyło się zorganizowane przez Danutę Jóźwiak – Dziekan Okręgu Wielkopolskiego – spotkanie szkoleniowe połączone z uroczystością z okazji 30-lecia i wydarzeniami integracyjnymi.

Podczas uroczystości Paweł Kurcman wręczył Joannie Matkowskiej-Peszko odznaczenie „Zasłużony dla Samorządu Rzeczników Patentowych” oraz listy gratulacyjne dla rzeczników patentowych z Okręgu Wielkopolskiego, którzy mają co najmniej 30 lat stażu pracy.

Paweł Kurcman zaprezentował również nowe oznaczenie „Rzecznicy Patentowi” i opowiedział o uchwaleniu dnia Rzecznika Patentowego.

Na dodatkowe wyróżnienie zasłużył Pan Kazimierz Skrzypczak, który nieprzerwalnie od 56 lat jest czynnym zawodowo Rzecznikiem Patentowym, a na listę rzeczników patentowych został wpisany 24.01.1967 r.

Równie interesująca była część edukacyjna. Na szkoleniach przedstawiono temat znaków towarowych w przemyśle farmaceutycznym, który przybliżyła Małgorzata Matyka oraz tematy z zakresu postępowania ustnego on-line bazujące na postępowaniach przeprowadzonych przed EPO, które omówił Ludwik Hudy.

ie mogło także zabraknąć uroczystej kolacji oraz zwiedzania przepięknego Poznania, po którym rzeczników oprowadziła Pani Katarzyna Tymek (Grupa Przewodników po Poznaniu).

Zauroczeni miastem rzecznicy udali się także na nocną wycieczkę po mieście połączoną ze zwiedzaniem katedry.

Za tak wspaniałą organizacje oraz wszystkie uśmiechy, które towarzyszyły nam cały weekend dziękujemy jeszcze raz gospodyni spotkania Danucie Jóźwiak!