Konkurs z nagrodami pieniężnymi dla aplikantów rzeczniowskich – “Przepis na złotą kawę”– IP Day 2021

12.03.2021 / Aktualności

Wielkimi krokami zbliżają się obchody Międzynarodowego Dnia Własności Intelektualnej IP DAY 2021, który w tym roku obchodzony będzie 26 kwietnia 2021 r. Polska Izba Rzeczników Patentowych w tym roku rozszerza jego obchody organizując IP Week, a więc cały tydzień wydarzeń dotyczących własności intelektualnej, szczególnie w kontekście pracy rzecznika patentowego.

Tegoroczne wydarzenia organizowane w ramach IP Week zainspirowane decyzją Sejmu RP, który ogłosił rok 2021 Rokiem Lema, staną się częścią obchodów Roku Lema w Polsce.

Wszystkie propozycje w ramach tego wydarzenia kierujemy do przedsiębiorców, osób zainteresowanych własnością intelektualną, a także do naszego środowiska. Wierzymy, że IP Week to z jednej strony promocja naszego zawodu na zewnątrz, ale i świętowanie wydarzenia przez samych rzeczników w swoim środowisku.

Pierwszym wydarzeniem przygotowującym do IP Day jest konkurs “Przepis na złotą kawę” dla aplikantów rzeczniowskich wszystkich roczników.

Zwracamy się tym samym do Państwa o zachęcenie aplikantów rzecznikowskich, którzy pracują w Państwa kancelariach do udziału w konkursie “Przepis na złotą kawę”. 

Uczestnicy konkursu proszeni są o przygotowanie:

– opisu patentowego “Złotej kawy” – wynalazku inspirowanego twórczością Stanisława Lema,

– projektu opakowania “Złotej kawy”,

– lub projektu sloganu/znaku towarowego “Złota kawa”. 

Dla Laureatów konkursu przewidziane są nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Liczymy, że aplikantom nie zabraknie kreatywności, a konkurs potraktują jako inspirującą i kreatywną zabawę. 

Harmonogram wszystkich wydarzeń organizowanych w ramach IP Week ukaże się w najbliższym czasie na naszej izbowej stronie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Z pozdrowieniami,

Komisja Promocji Zawodu PIRP