ANIPA

20.11.2023 / Aktualności

W dniach 16-18 listopada w przepięknym Krakowie odbyło się spotkanie członków stowarzyszenia ANIPA (Association of National Institutes of Intellectual Property Attorneys).

Polska Izba Rzeczników Patentowych, która miała przyjemność być organizatorem tego spotkania, reprezentowana jest przez prezes Dorotę Rzążewską oraz wiceprezesa Pawła Kurcmana.

Podczas części formalnej poruszano kwestie zmian w przepisach i praktykach obowiązujących w poszczególnych krajach, a także tematy związane z procedurą europejską®️©️🆕📓

Zaprezentowaliśmy nową publikację wydaną przez Polską Izbę Rzeczników Patentowych „Rules for Practicing the Profession of a Patent and Trademark Attorney in European Countries”, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony naszych zagranicznych kolegów 📚

Dbając o rozwój dobrej współpracy pomiędzy instytutami i stowarzyszeniami członkowskimi nie zapomnieliśmy również, aby pokazać naszym gościom Kraków oraz atrakcje w jego pobliżu. O dobrą atmosferę i ciekawe dyskusje zadbali rownież inni polscy rzecznicy patentowi oraz Dziekan Okręgu Małopolskiego Patrycja Rosół.

Ziejący ogniem smok, Stare Miasto oraz kopalnia w Wieliczce zachwyciła naszych gości, a kolacja w kopalni w Wieliczce została uznana, za jedną z najwspanialszych w historii spotkań stowarzyszenia.