LIVE – Wynalazki w służbie ekologii – 25 kwietnia br. 10.00

20.04.2022 /

Wraz z rzeczniczką patentową 👉Anną Kawalec👈 zapraszamy na spotkanie live z niezwykłymi młodymi wynalazcami.

💡Aleksander Trakul (Uniwersytet w Edynburgu)
💡Mike Ryan (Politechnika Warszawska)
💡Igor Rusiecki (Politechnika Gdańska)
to młodzi wynalazcy i ogromna nadzieja polskiej myśli technicznej.

Nagradzani i doceniani w Polsce i na świecie zasługują na docenienie, zauważenie i poznanie ich przez świat nauki.

LINK 👉 https://fb.me/e/3hN6lCHJH

📣W ramach IP WEEK PIRP jedyna taka rozmowa o innowacyjności i wynalazczości młodych, a także o misji nauki i techniki w kontekście wynalazków poświęconych ekologii.📣


▶️ Nasi goście (Mike i Aleksander) to wynalazcy urządzenia poddającego recyklingowi zużyte maseczki. Rozwiązanie doceniono w ramach Dni Nauki Polskiej na wystawie EXPO w Dubaju. Dzięki prostemu procesowi, koncept XTRUDE ZERO ma szansę zmienić los planety. Dziś mógłby pomóc zmierzyć się milionami zużytych maseczek, a jutro może zmienić losy świata.


▶️ Igor już od czasów licealnych rozwija projekt drona portowego zapobiegającego skażeniom. Dron będzie monitorował czystość basenu portowego i zapobiegał skażeniom, to dodatkowa para oczu władz portowych – oczu niezwykłych, bo zdecydowanie precyzyjniejszych niż te ludzkie.


O wynalazczości młodych, o śmiałości myślenia poza ramami oraz o szczególnej roli wynalazczości dla walki o środowisko nasi goście porozmawiają w trakcie rozmowy live już w poniedziałek 25 kwietnia 2022 r. o godzinie 10:00. Rozmowę prowadzi Anna Kawalec – rzeczniczka patentowa.