Uroczystość wręczenia odznak państwowych “Krzyż Zasługi” oraz odznak honorowych “Zasłużony dla Samorządu Rzeczników Patentowych”

24.11.2022 / Aktualności

18 listopada w naszej Izbie miało miejsce niezwykle uroczyste wydarzenie. Z podziwem i uznaniem dla wybitnych zasług naszych kolegów i koleżanek informujemy, że w piątek odebrali oni z rąk Pani Prezes Urzędu Patentowego – odznaczenia państwowe Złote i Brązowe Krzyże zasługi przyznane im przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Nie sposób powtórzyć dokonań i zasług każdego z wyróżnionych. Jesteście historią naszego zawodu – dowodem na to, że ma on wspaniałą przeszłość i nadzieją na to, że ma też przyszłość. To zaszczyt, że na liście rzeczników patentowych znajdują się ludzie o takim oddaniu, zaangażowaniu i kompetencjach.

Równocześnie Pani Prezes PIRP Dorota Rzążewska wręczyła odznaczenia honorowe “Zasłużony dla Samorządu Rzeczników Patentowych” sześciu członkom naszej Izby. Gratulujemy serdecznie wszystkim odznaczonym. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i ciągłą aktywność na rzecz naszego zawodu.

Drodzy koledzy, drogie koleżanki – jesteście inspiracją dla młodych, kierunkowskazem dla innych i naszą wielką dumą. Czerwony dywan był właściwym dla Was miejscem.

Lista odznaczonych:

Złoty Krzyż Zasługi:

Andrzej Stachowski

Brązowy Krzyż Zasługi:

Piotr Adamczyk

Anna Bełz

Joanna Bocheńska

Lech Bury

Krzysztof Czub

Anna Gdula

Agnieszka Iwaniuk

Wiesława Kosińska-Nowińska

Bartosz Krakowiak

Paweł Kurcman

Katarzyna Lewicka

Elżbieta Piątkowska

Anna Stopińska-Ślefarska

Barbara Urbańska-Łuczak

Jerzy Ziółkowski

Odznaka honorowa „Zasłużony dla Samorządu Rzeczników Patentowych”

Danuta Jóźwiak

Małgorzata Kluczyk

Małgorzata Matyka

Henryk Zawadzki

Tadeusz Warzybok

Bogusław Kler