Konkurs dla aplikantów “Przepis na Złotą kawę” rozstrzygnięty!

26.04.2021 / Aktualności

W Międzynarodowym Dniu Własności Intelektualnej – IP DAY 2021, tj. 26 kwietnia 2021 r. Polska Izba Rzeczników Patentowych z przyjemnością i radością ogłasza wyniki konkursu dla aplikantów rzecznikowskich pt. “Przepis na Złotą kawę”.

Tegoroczne wydarzenia organizowane w ramach IP Week zainspirowane decyzją Sejmu RP, który ogłosił rok 2021 Rokiem Lema, były częścią obchodów Roku Lema w Polsce. Jednym z tych wydarzeń był właśnie konkurs “Przepis na Złotą kawę.

W konkursie wzięło udział 9 aplikantów rzecznikowskich. W skład Komisji Konkursowej oceniającej parce weszli: Dorota Rzążewska, Jakub Sielewiesiuk, Monika Witkowska, Maciej Magoński, Ewa Malewska, Andrzej Stachowski, Joanna Bocheńska, Anna Kawalec, Dagmara Miler.

Przypomnijmy, iż uczestnicy konkursu proszeni byli o przygotowanie:

– opisu patentowego “Złotej kawy” – wynalazku inspirowanego twórczością Stanisława Lema,

– projektu opakowania “Złotej kawy”,

– lub projektu sloganu/znaku towarowego “Złota kawa”. 

Jury podjęło po burzliwych 😉 obradach następujące decyzje:

Nagroda I Stopnia – Katarzyna Kotruchow

Nagroda II Stopnia – Marcin But

Pierwsza Nagroda III Stopnia – Agnieszka Głowacka

Druga Nagroda III Stopnia – Barbara Stencel

Nagroda specjalna – wyróżnienie Prezesa Polskiej Izby Rzeczników Patentowych

Z uwagi na fakt, że w ramach konkursu nadsyłano do oceny wiersze i limeryki, które nie były wskazywane jako forma Zadania Konkursowego, Komisja w porozumieniu z Prezesem Polskiej Izby Rzeczników Patentowych zadecydowała o przyznaniu nagrody specjalnej Andrzejowi Drwalowi, który stworzył wiersz „O prawie przy kawie”. Nagrodą specjalną będzie filiżanka Polskiej Izby Rzeczników Patentowych. Cały skład Komisji był zgodny co do zasadności przyznania nagrody specjalnej.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Informujemy także, iż Komisja Konkursowa zadecydowała, że do każdego z Uczestników rozesłane zostaną oficjalne, indywidualne podziękowania za udział w Konkursie.