IP Day dla dzieci rzeczników patentowych i wnuków – Podwórko Wynalazców

25 kwietnia br. (niedziela) godzina 15.00

Prowadzący: Michał Malinowski – muzealnik, inżynier wyobraźni i profesjonalny opowiadacz bajek a także pedagog, pisarz, artysta, podróżnik.

http://mubabao.pl/

Polska Izba Rzeczników Patentowych zaprasza dzieci i wnuki rzeczników patentowych – w ramach tegorocznych obchodów IP Day – na „Podwórko Wynalazców”. To pierwsza taka inicjatywa organizowana przez PIRP w ramach obchodów IP Day dedykowana dla dzieci i wnuków rzeczników patentowych. “Podwórko Wynalazców” to warsztaty kreatywne dla dzieci, które odbędą się 25 kwietnia br. (niedziela) o godzinie 15.00 w wersji online.

Czego nauczą się dzieci w ramach kreatywnych warsztatów?

W ramach zajęć on-line prowadzący Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści zaprezentuje wartościowe opowieści o wynalazkach i wynalazcach a następnie uczestnicy przejdą do wykonania pracy kreatywnej – prototypu wynalazku w swojej przestrzeni domowej. W trakcie wykonywania pracy wymyślą jednocześnie opowieści (zainspirowane opowiedzianymi bajkami), które zaprezentują na zakończenie spotkania.

Cały program poświęcony jest odkrywcom, wynalazcom i samodzielnemu kreowaniu wynalazków przez dzieci. Program Muzeum jest znany na całym świecie, a jego twórca jeździ z nim po świecie, np. ostatnio do Afryki, gdzie prowadził zajęcia twórcze dla dzieci z Ugandy i Burkina Faso. Absolutny kosmos kreatywności.

Co potrzeba przygotować przed warsztatami?

Dzieci muszą mieć ze sobą w ramach zajęć: kartki z bloku technicznego i różne ozdoby (wycinanki, naklejki, pisaki, klej, taśmy, nożyczki).

Jak się zapisać na warsztaty?

Poniżej link do zapisów. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy trwają do 19 kwietnia br.

Link: https://www.rzecznikpatentowy.org.pl/index.php?menu=24&an=431

Po zapisaniu się na warsztaty każdy z uczestników na dzień przed warsztatami otrzyma link do udziału w nich.

Życzymy wspaniałej zabawy!