Strona główna       Logowanie               Facebook       LinkedIn
Aktualności :
2019-03-20
foto

foto     Szanowni Państwo,

W dniu 14 marca 2019 r. w Warszawie odbyło się coroczne spotkanie INTA's Pre-Annual Meeting z tematem przewodnim "Implementation of the EU Trademark Directive and Beyond: What's New in the Polish Trademark Law?".

Wydarzenie to było świetną okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy specjalistami związanymi z ochroną znaków towarowych, zdobycia nowej wiedzy oraz sprzyjało nawiązywaniu kontaktów.

Polska Izba Rzeczników Patentowych reprezentowana była przez Dorotę Rzążewską oraz Pawła Kurcmana.

Podczas spotkania, prezentację miała p. Edyta Demby-Siwek Dyrektor Departamentu Znaków Towarowych w Urzędzie Patentowym RP. Obecna była również Prezes Urzędu Patentowego PR dr Alicja Adamczak.

Prezydium Krajowej Rady Rzeczników Patentowych

2019-02-21
foto     11 lutego 2019 r. w Ministerstwie Finansów odbyło się spotkanie konsultacyjne ws. IP Box.

Polska Izba Rzeczników Patentowych reprezentowana była przez Pawła Kurcmana oraz Annę Zaleską.

Podczas spotkania omawiane były zagadnienia związane m.in. z kwestią ustalania kwalifikowanego dochodu z kwalifikowanych IP, ujmowania kosztów w ramach kalkulacji wskaźnika nexus, jak również kwestie związane z ujmowaniem strat związanych z wypracowaniem kwalifikowanego IP.

Wiele omawianych kwestii pozostało bez jednoznacznej odpowiedzi Ministerstwa i będzie podlegać dalszym analizom.

Wersja robocza stanowiska Ministerstwa Finansów w odniesieniu do omawianych zagadnień powinna się pojawić na stronie Ministerstwa w ciągu ok. 2-3 tygodni. Następnie będzie można zgłaszać uwagi do tej propozycji. Ostateczne stanowisko powinno zostać opracowane przez Ministerstwo Finansów do końca marca.

Przygotowywane objaśnienia będą stanowić istotny element dla właściwego stosowania mechanizmu IP Box przez przedsiębiorców.