Strona główna       Logowanie               Facebook       LinkedIn
Aktualności :
2019-09-30
foto

W dniu 25 września br. Polska Izba Rzeczników Patentowych wraz z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii oraz Urzędem Patentowym RP miała przyjemność zorganizować konferencję "Klucz do sukcesu. Nowe instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców w zakresie własności przemysłowej", poświęconej zagadnieniom własności przemysłowej.
Z ramienia PIRP konferencję otworzyła Prezes Dorota Rzążewska.
Podczas 4 paneli dyskutowano o:
- instrumentach wsparcia dla MŚP w zakresie własności przemysłowej,
- nowych rodzajach znaków towarowych,
- skutecznej ochronie oznaczeń w świecie cyfrowym,
- marce jako istotnej części majątku przedsiębiorstwa i skutecznym narzędziu komunikacji.
W wydarzeniu uczestniczyło ponad 150 osób, a swoimi doświadczeniami i wiedzą dzieliło się 11 ekspertów, którzy wystąpili w roli panelistów. W jednym z paneli udział wziął Paweł Kurcman, Wiceprezes PIRP.

2019-09-16
foto

Szanowni Państwo,

Już 25 września 2019r. z inicjatywy Polskiej Izby Rzeczników Patentowych, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Urzędu Patentowego RP odbędzie się konferencja pt. "Klucz do sukcesu. Nowe instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców w zakresie własności przemysłowej".
Konferencja skierowana jest głównie do przedsiębiorców zainteresowanych tematem własności przemysłowej.
Przedstawione zostaną praktyczne zagadnienia związane z konkretnymi mechanizmami wsparcia dla MŚP w zakresie własności przemysłowej oraz nowe możliwości przy zgłaszaniu znaków towarowych w związku z nowelizacją ustawy Prawo własności przemysłowej.
Uczestnicy będą mieli również okazję zapoznać się z możliwościami ochrony oznaczeń w świecie cyfrowym. Istotnym aspektem będzie także wskazanie realnych korzyści jakie płyną z ochrony oznaczeń dla przedsiębiorców.

Program: https://bit.ly/2kiPU1l
Rejestracja: https://bit.ly/2meFAbt

2019-09-06
foto

Szanowni Państwo,

Dorota Rzążewska, Prezes PIRP wzięła udział w XV Międzynarodowym Sympozjum Naukowym z cyklu "Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarce", które w tym roku odbyło się w Krakowie pod hasłem "Sztuczna inteligencja a ochrona własności intelektualnej". Organizatorem sympozjum był Urząd Patentowy RP.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele różnych grup zawodowych, w tym przedsiębiorców, administracji centralnej i regionalnej, pracowników naukowych polskich i zagranicznych uczelni, urzędów patentowych państw członkowskich Europejskiej Organizacji Patentowej, a także instytucji wspierających startupy, procesy transferu technologii oraz zarządzanie innowacjami.

2019-08-12
foto

Szanowni Państwo,

W dniu 9 sierpnia 2019 r. w Urzędzie Patentowym RP odbyło się uroczyste ślubowanie rzeczników Patentowych. Uroczystość została rozpoczęta przez Prezes Dorotę Rzążewską, która pogratulowała zdanego egzaminu, podkreśliła znaczenie zawodu rzecznika patentowego i życzyła powodzenia w pracy zawodowej. Do zgromadzonych na sali przemawiały również Edyta Demby-Siwek p.o.
Prezes UPRP oraz Joanna Bocheńska Wiceprezes PIRP, Przewodnicząca Komisji Aplikacji.
Rotę ślubowania wypowiedziały 33 osoby i tym samym dołączyły do grona rzeczników patentowych.
Serdecznie witamy nowych rzeczników patentowych i życzymy wiele sukcesów.

Prezydium
Krajowej Rady Rzeczników Patentowych

2019-07-27

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej ostrzega przed fałszywymi decyzjami o udzieleniu praw ochronnych na znaki towarowe.

zobacz więcej ==>